Німецька мова (І-ІІ курси, для освітніх програм Юридичного інституту)АНОТАЦІЯ
(Робоча програма та методичні матеріали дисципліни відсутні, оскільки протягом трьох останніх навчальних років в Юридичному інституті не були сформовані групи з вивчення німецької мови як основної іноземної)
I. Мета опанування навчальної дисципліни.
Мета: формування міжкультурної німецькомовної (професійно орієнтованої) комунікативної компетенції студентів на рівні В1 з орієнтиром на подальше вивчення фахової юридичної німецької мови протягом V – VII семестрів і забезпечення таким чином конкурентних переваг на сучасному (глобальному) ринку праці. Опрацювання програмних тем здійснюється з опорою на знання та навички, які студенти отримують при вивченні інших дисциплін; це, зокрема, «Політологія», «Історія права України», «Національна економіка», «Цивільне право України» та ін.
II. Програмні результати навчання та компетентності, яких набуде здобувач вищої освіти
1. Знання: - розуміти зміст письмових текстів і усних повідомлень в обсягах загальновживаної і базової професійної лексики; - зв’язно висловлюватися у монологічній формі щодо загальних і ділових тем; - бути повноцінним учасником діалогічного мовлення (дискусії, телефонні розмови тощо): висловлювати та аргументувати власні думки та міркування; - робити короткі інформаційні повідомлення, презентації; - писати правильно оформлені листи, електронні повідомлення, поштові листівки тощо. 2. Уміння: Розуміння особливостей/факторів, зокрема, міжкультурної складової, комунікативної ситуації та відповідний підбір лексико-стилістичних та граматичних засобів. 3. Комунікація: Адекватна комунікативна поведінка засобами німецької мови у ситуаціях щодо повсякденної та базової професійної тематики. 4. Автономність та відповідальність: Усвідомлення власної комунікативної мети та відповідальності за висловлені думки і міркування, можливість самостійного поглиблення німецькомовних знань, вміння працювати в команді та генерувати нові ідеї, гнучкість, здатність до самокритики та оцінки якості роботи.
III. Сфера реалізації набутих компетентностей
Набуті знання та навички можуть бути використані: а) у приватному спілкуванні з громадянами німецькомовних країн; б) у професійній діяльності – робота в представництвах німецьких, австрійських, швейцарських фірм в Україні, на спільних підприємствах українських фірм з фірмами німецькомовних країн: приватно-ділове спілкування з співробітниками – носіями німецької мови; в) при продовженні навчання у ВНЗ німецькомовних країн.
IV. Зміст навчальної дисципліни за темами
Протягом вивчення дисципліни опрацьовуються такі головні теми: «Juristenausbildung in der Ukraine und Deutschland», «Recht und seine Funktionen», «Arbeitsrecht», «Sozialrecht», «Umweltrecht», «Das Recht der Europäischen Union» та інші. З опорою на матеріали цієї тематики опрацьовуються такі мовні аспекти: сприйняття мови на слух, правильне читання, монологічне та діалогічне мовлення, написання коротких творів та приватних листів.
V. Рекомендовані інформаційні джерела (основна література)
1. М.М.Гавриш, Г.О.Копил та ін. Німецька мова для студентів-юристів: навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2009. – 304 с. 2. Ковтун В.С. Німецька мова для студентів-економістів: Інтерактивний практикум. – К.: КНЕУ, 2007. (Німецька мова для економістів. Початковий курс- Ковтун - IEFG201. Вхід у систему Moodle виключно з особистого кабінету на сайті КНЕУ https://kneu.edu.ua ) 3. Практична граматика німецької мови – початковий курс : навч. посіб. для студ. екон. спец.: / [М.М.Гавриш, О.П.Дмитренко, Л.М.Курченкота ін.] – К. : КНЕУ, 2015. – 138с. http://meim.kneu.edu.ua/ua/depts6/k_nimeckoi_movy_FMEiM/publ_knm&act=p_id(4530/ Остання редакція: 09.05.23 |