Факультет мiжнародної економiки i менеджменту

Німецька мова як основна іноземна для початківців (І-ІІ курси, для освітніх програм факультету міжнародної економіки і менеджменту)

РОБОЧА ПРОГРАМА обов’язкової навчальної дисципліни «НІМЕЦЬКА МОВА як основна іноземна для початківців» (І-ІІ курси, для освітньої програми "Міжнародна економіка" факультету МЕіМ)

 

РОБОЧА ПРОГРАМА обов’язкової навчальної дисципліни «НІМЕЦЬКА МОВА як основна іноземна для початківців» (І-ІІ курси, для освітньої програми "Міжнародий бізнес" факультету МЕіМ)

 

РОБОЧА ПРОГРАМА обов’язкової навчальної дисципліни «НІМЕЦЬКА МОВА як основна іноземна для початківців» (І-ІІ курси, для освітньої програми "Міжнародні економчні відносини" факультету МЕіМ)

 

РОБОЧА ПРОГРАМА обов’язкової навчальної дисципліни «НІМЕЦЬКА МОВА як основна іноземна для початківців» (І-ІІ курси, для освітньої програми "Міжнародні фінансові відносини" факультету МЕіМ)

 

МЕТОДИЧНІ МАТЕРІАЛИ обов’язкової навчальної дисципліни «НІМЕЦЬКА МОВА як основна іноземна для початківців» (І-ІІ курси, для освітніх програм факультету МЕіМ)

 

 

АНОТАЦІЯ

обов’язкової навчальної дисципліни
«НІМЕЦЬКА МОВА як основна іноземна для початківців»
(І-ІІ курси,
для 
освітніх програм ф акультету міжнародної економіки і менеджменту)


 

I. Мета опанування навчальної дисципліни.
Її взаємозв’язок з іншими навчальними дисциплінами відповідних освітніх програм

 

Мета: формування німецькомовної (професійно орієнтованої) комунікативної компетенції студентів на рівні В1 з орієнтиром на подальше вивчення ділової німецької мови протягом V– VIII семестрів і забезпечення таким чином конкурентних переваг на сучасному (глобальному) ринку праці.

Опрацювання програмних тем здійснюється з опорою на знання та навички, які студенти отримують при вивченні інших дисциплін; це, зокрема, соціологія, політологія, мікроекономіка, макроекономіка, філософія.

 

II. Програмні результати навчання та компетентності, яких набуде здобувач вищої освіти
після опанування навчальної дисципліни

 

1. Знання:

- фонетично правильно читати суспільно-політичні чи літературні тексти як знайомого, так і незнайомого характеру;

- здійснювати монологічне мовлення: повідомлення, короткі презентації, виступи тощо;

- вести діалогічне спілкування німецькою мовою щодо приватних, загальних суспільно-політичних та економічних тем;

- висвітлювати та коментувати зміст прочитаного чи прослуханого тексту та писати твори (повідомлення) за вказаною нище тематикою;

- правильно оформляти зразки приватної кореспонденції.

2. Уміння: Розуміння особливостей/факторів, зокрема, міжкультурної складової, комунікативної ситуації та відповідний підбір лексико-стилістичних та граматичних засобів.

3. Комунікація: Адекватна комунікативна поведінка засобами німецької мови у ситуаціях щодо повсякденної тематики.

4. Автономність та відповідальність: Усвідомлення власної комунікативної мети та відповідальності за висловлені думки і міркування, можливість самостійного поглиблення німецькомовних знань, вміння працювати в команді та генерувати нові ідеї, гнучкість, здатність до самокритики та оцінки якості роботи.

 

III. Сфера реалізації набутих компетентностей

 

Набуті знання та навички можуть бути використані: а) у приватному спілкуванні з громадянами німецькомовних країн; б) у професійній діяльності – робота в представництвах німецьких, австрійських, швейцарських фірм в Україні, на спільних підприємствах українських фірм з фірмами німецькомовних країн: приватно-ділове спілкування з співробітниками – носіями німецької мови; в) при продовженні навчання у ВНЗ німецькомовних країн.

 

IV. Зміст навчальної дисципліни за темами

 

Протягом вивчення дисципліни опрацьовуються такі головні теми: «ErsteKontakte(Begrüßung, Vorstellung, Beruf, Herkunft)», «Gegendstände im Haus und Haushalt», «Essen und Trinken», «Freizeit», «Wohnung», «Krankheit. Besuch beim Arzt», «Alltag. Alltäglich Handlungen und Aktivitäten», «Orientierung in der Stadt», «Kaufen und schenken», «Deutsche Sprache und deutsche Kultur», «Aussehen und Persönlichkeit», «Schule, Ausbildung, Beruf», «Unterhaltung und Fernsehen», «Industrie, Arbeit, Wirtschaft», «Familie und persönliche Beziehungen»та інші.

З опорою на матеріали цієї тематики опрацьовуються такі мовні аспекти: сприйняття мови на слух, правильне читання, монологічне та діалогічне мовлення, написання коротких творів та приватних листів.

 

V. Науково-педагогічні працівники, що забезпечують викладання навчальної дисципліни,
та адреси їх електронної пошти

 

Канд. філол. наук, доц. О.П. Дмитренко (opandrienko1955@ukr.net), ст. викл. Л.В. Прокопчук (lilion@zoho.com), ст. викл. О.М. Сапожникова (helgaluna19@gmail.com/, ст. викл. Р.Д. Слободзян (rdslobodsjan@gmail.com), ст. викл. А.В. Постригань (postrigan.alla@ukr.net), викл. О.П. Юцкевич (elenauckevic@gmail.com).

 

VI. Рекомендовані інформаційні джерела (основна література)

 

1. Hartmut Aufderstraße u.a. Themen neu 1. Kursbuch/Arbeitsbuch. - Ismaning: Max Hueber Verlag, 2002.

2. Hartmut Aufderstraße u.a. Themen neu 2. Kursbuch/Arbeitsbuch. - Ismaning: Max Hueber Verlag, 2002.

3. Hartmut Aufderstraße u.a. Themen neu 3. Kursbuch/Arbeitsbuch. – Ismaning: Max Hueber Verlag, 2002.

 

Остання редакція: 01.10.24