Факультет мiжнародної економiки i менеджменту

Проекти

     1. Міжкультурна комунікація. Кафедра бере участь у розробці державної науково-дослідної теми факультету міжнародної економіки і менеджменту на 2016-2020 рр. «Глобальна економічна інтеграція: стратегічні мотивації, формати, національні інтереси» (державний реєстраційний номер 0116 u 001387), в рамках якої досліджує стратегії подолання проблем міжкультурної комунікації та разом з іншими мовними кафедрами щорічно (починаючи з 2015 р.) організовує Міжнародну конференцію «Стратегії міжкультурної комунікації в мовній освіті сучасних університетів».

    

      2. Gender Initiative for Universities and Society. Проект «Гендерна ініціатива для університетів і суспільства», ініційований доценткою кафедри Ліною Курченко, має на меті досягнення гендерного балансу у вищій освіті і переймання кращих європейських практик у рамках стратегічного партнерства з Університетом Констанц, Німеччина. 15 лютого 2017 р. проектна група GENIUS зробила перший крок, організувавши разом з Офісом рівних можливостей університету Констанц, проектом ГОБ та НДО «Поруч» Міжнародний круглий стіл «Gender in Academia: Status Quo», де питання гендерного дисбалансу в академічному середовищі обговорювалися представниками університетів, посольств і органів влади Німеччини, Швеції, Грузії, Азербайджану і України. Проектна група провела опитування професорсько-викладацького складу КНЕУ щодо впливу гендерних факторів на професійний розвиток наших співробітників і виявила низку проблем, ліквідація яких допоможе більш повно використовувати професійний і творчий потенціал викладачів КНЕУ, близько 70% яких складають жінки. Результати цього дослідження обговорювалися на Міжнародному семінарі у Констанці «Питання навколо гендеру і їхнє значення для інституційного розвитку» 23-29 квітня 2018 р.

      На даному етапі команда GENIUS прагне сприяти соціальним змінам, розкриваючи та пояснюючи офіційну гендерну політику. На Міжнародній дискусії «Гендерна політика та суспільство благополуччя» 14 листопада 2018 р. посол Австрії пані Герміне Поппеллер описала інструменти та вражаючі досягнення гендерної політики своєї країни, тоді як Народна депутатка України Світлана Заліщук сформулювала вітчизняний список завдань у сфері рівних можливостей.

     Міжнародні заходи, що їх організує GENIUS, пропагують не лише рівні можливості, але й німецьку мову, оскільки вона використовується на практиці як засіб наукового міжкультурного спілкування.

 

      3. Літнє стажування студентів на підприємствах Німеччини. Проект започатковано у 2018 р. і реалізується у співпраці з Ротарі-клубом міста Дармштадт. Тривалість практики - шість тижнів (липень-серпень), орієнтовна оплата за роботу - 1000 євро. Студенти забезпечуються безкоштовним проживанням та медичним страхуванням. Конкурс на 8 місць практики оголошується в травні, відбір студентів відбувається в КНЕУ імені Вадима Гетьмана у жовтні-листопаді.

Остання редакція: 28.12.21