Гостьова лекція «Реалізація національних економічних інтересів України у глобальній торговельній системі СОТ»04 Грудня 2023р.

15 листопада 2023 р. кафедра міжнародної економіки організувала гостьову лекцію для студентів-бакалаврів другого курсу ОПП «Міжнародна економіка» на тему «Реалізація національних економічних інтересів України у глобальній торговельній системі СОТ». Її провели Лев Власенко, запрошений професор Нью-Йоркського університету та Вікторія Фрайфрау фон Розен, доктор філософії, Голова Правління Українського товариства у Франкфурті-на-Майні, віце-Президентка Німецько-української асоціації з питань економіки та науки. Шановні експерти окреслили загальну логіку еволюційного розвитку системи ГАТТ/СОТ, її визначальну роль у лібералізації світової торгівлі та причини, котрі спричинили перетворення даної інституції на центральну ланку глобальної регуляторної системи. Було наголошено на тому, що в останні десятиліття дедалі більшою мірою викристалізовується тренд щодо посилення ролі зон вільної торгівлі у врегулюванні найбільш актуальних проблем міжнародної торгівлі товарами і послугами.

Під час лекції шановні експерти чітко конкретизували національні економічні інтереси України, котрі можуть бути реалізовані на інституційному майданчику Світової організації торгівлі за умов поєднання механізмів лібералізації міжнародної торгівлі з умовами військових конфліктів між державами-членами даної міжнародної інституції.

Значний інтерес у студентів викликала оцінка лекторами наслідків приєднання України до СОТ для вітчизняного автомобілебудування.Шановні експерти звернули увагу на те, що перспективи повоєнної відбудови економіки України мають бути пов’язані з реалізацією нашою державою цілої низки унікальних конкурентних переваг з метою нарощування вітчизняного експортного потенціалу.

Кафедра міжнародної економіки КНЕУ дякує пані Вікторії та пану Леву за чудову лекцію, цікавий формат спілкування та можливості поглиблення знань студентів з питань діяльності Світової організації торгівлі.