Гостьова лекція «Роль венчурного фінансування у міжнародному науково-технологічному обміні»06 Листопада 2023р.

1 листопада 2023 р. кафедрою міжнародної економіки для студентів-бакалаврів другого курсу ОПП «Міжнародна економіка» було організовано гостьову лекцію на тему «Роль венчурного фінансування у міжнародному науково-технологічному обміні». Лектор – Вікторія Фрайфрау фон Розен, доктор філософії, Голова Правління Українського товариства у Франкфурті-на-Майні, віце-Президентка Німецько-української асоціації з питань економіки та науки – окреслила головні форми прояву фундаментальних процесів технологічної глобалізації. Шановна експертка звернула увагу на те, що технологічний глобалізм у докорінний спосіб трансформує світогосподарську структуру, а його базування на технологіях Четвертої промислової революції спричиняє глибоку структурну диверсифікацію венчурного фінансування та його зростаючу роль у міжнародному науково-технологічному обміні. Під час лекції значну увагу було приділено розкриттю ключових конкурентних переваг сформованих у міжнародній господарській практиці національних моделей венчурного фінансування. Неабиякий інтерес у студентської молоді викликали визначені лекторкою стратегічні напрями розбудови в Україні венчурної екосистеми з метою інтеграції нашої держави у міжнародний науково-технологічний обмін.

Попри масштабність та широкий спектр розглянутих під час гостьової лекції питань, експертцівдалося викласти аналітичний матеріал у доступному для студентів-міжнародників форматі та з використанням цікавих прикладів та аналітичних узагальнень. Наприкінці лекції студенти отримали змістовні відповіді на багато запитань з проблематики міжнародного науково-технологічного обміну.

Завідувачка кафедри міжнародної економіки Ярослава Столярчук відзначила виключну актуальність питань, котрі були висвітлені під час лекції, її роль в опануванні студентами дисципліни «Міжнародна економіка» та висловила щиру вдячність пані Вікторії за її проведення.