Зустріч студентів з першим послом незалежної України у Великобританії23 Листопада 2023р.

21 листопада 2023 року студенти освітньої програми «Міжнародна економіка» мали змогу зустрітися з першим послом незалежної України у Великобританії Комісаренком Сергієм Васильовичем. Цікава розповідь про налагодження двосторонніх відносин між державами, відкриття у Великобританії генерального консульства, а потім посольства показала студентам важливі етапи становлення українсько-британських відносин, які відкрили шлях для повноправного двостороннього співробітництва в подальшому.

Початковий етап українсько-британських відносин ха­рактеризувався певною стриманістю зі сторони Великобританії. Подібна методика проведення зовнішньої політики британцями вважалася цілком закономірною, що відповідає загаль­ній для країн тенденції обережного ставлен­ня до нових незалежних держав. Проте, вирішуючи ряд проблем того періоду, нашому уряду на чолі з послом Комісаренком С.В. вдалося їх подолати та зафіксувати ключові принципи українсько-британського співробітництва і окреслити конкретний порядок практичних заходів щодо подальшого розвитку двосторонніх відносин.

Це знайшло своє вираження у підтримці євроінтеграційних прагнень України, Великобританія стала другою опісля Іспанії країною, що ратифікувала Угоду України з ЄС про партнерство і співробітництво і надалі продовжує підтримувати нашу державу у цьому напрямі. І сьогодні, у складний воєнний час для України, Великобританія є одним із наших ключових партнерів, що допомагає протистояти агресії РФ. Підтримка Великобританії в усіх сферах (політика, дипломатія, озброєння, гуманітарні питання щодо українців, які виїхали до Сполученого Королівства) – це безсумнівний доказ того, що між Україною та Великобританією налагоджені тісні та дружні партнерські відносини.