СВЯТО ФРАНКОФОНІЇ В СТІНАХ КНЕУ08 Травня 2014р.

З 16 по 18 квітня в стінах нашого університету відбувся ІІ етап Всеукраїнської олімпіади з французької мови серед студентів вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, де французька мова не є спеціальністю.

Ініціатором олімпіади виступили Французько-Український інститут менеджменту та кафедра іноземних мов факультету міжнародної економіки і менеджменту КНЕУ.

Олімпіада за тематикою «Молодь і соціально-економічні виклики сьогодення України» проводилася за підтримки Посольства Франції в Україні.

На святковому відкритті олімпіади із вітаннями до знавців французької мови  звернулися науковці, члени оргкомітету з організації та проведення олімпіади. Зокрема, з привітальними промовами виступили пан Жіль Мамець — аташе з питань університетського і наукового співробітництва, директор французько-українського центру університетського і наукового співробітництва, Олексюк О.І. — проректор з науково-педагогічної роботи КНЕУ, Решетнікова І.Л. — директор Французько-Українського інституту менеджменту КНЕУ, Круківський В.І. — радник з питань мовної підготовки студентів Французько-Українського інституту менеджменту КНЕУ. Кожен з них побажав юним франкомовним студентам подальшого підкорення вершин, творчих успіхів та самореалізації.

Вражаючим є те, що після великої перерви в проведенні подібних заходів, у цьому році участь в олімпіаді взяли близько тридцяти студентів із Донецької, Житомирської, Київської, Дніпропетровської, Одеської, Полтавської, Львівської, Сумської і Чернівецької областей.

В рамках тематики олімпіади «Молодь України і соціально-економічні виклики сьогодення» колективом Французько-Українського інституту менеджменту спільно з викладачами кафедри іноземних мов факультету міжнародної економіки і менеджменту КНЕУ Турчаніновою В.Є, Шпильківською Л.С., Круківським В.І. було проведено круглий стіл французькою мовою, присвячений проблемам молоді на ринку праці. Тематика виявилася актуальною, запрошені гості з зацікавленням заслухали доповіді студентів КНЕУ, приймали участь в обговоренні, дискусії.

Урочисте закриття та церемонія нагородження переможців інтелектуальних випробувань відбулися в ошатному конференц-залі самоврядного (автономного) дослідницького ВНЗ «КНЕУ імені Вадима Гетьмана». Присутні під шквал овацій відзначили здобутки усіх учасників та привітали лауреатів.

Серед студентів 1-2 курсів переможцями стали: І місце – Дружиніна Л. В. (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана); ІІ місце – Котова Ю. Ю. (Національний медичний університет імені Олександра Богомольця); ІІІ місце – Устименко О.С. (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана).

Серед студентів 3-4 курсів: І місце – Літовченко Б. І. (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана); ІІ місце  – Якушева К. В. (Донецький технічний університет); ІІІ місце – Панько О. М. (Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана).

Перше та друге місця серед студентів 5-6 курсів посіли відповідно: Качан Д. О. (Криворізький національний університет) та Шевельова М. К. (Житомирський державний університет імені Івана Франка).

Всеукраїнська олімпіада пройшла на високому рівні. До її організації і проведення були залучені провідні фахівці з викладання французької мови Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Донецького національного технічного університету, Національного медичного університету імені О.О.Богомольця, Львівського національного аграрного університету, Національного університету Державної податкової служби України, Київського національного торговельно-економічного університету, Дипломатичної академії України при МЗС України, Криворізького національного університету, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди, Дніпропетровського національного університету імені О. Гончара.

Організатори ІІ етапу Всеукраїнської олімпіади з французької мови висловлюють щиру подяку усім учасниками олімпіади, особам, які їх супроводжували та підтримували, а також усім гостям проведеного заходу та сподіваються на нову зустріч наступного року.

Директор Французько-Українського
інституту менеджменту                                                                Решетнікова І.Л.