Конференція Жана Моне в університеті Латвії25 Червня 2014р.

Завідувач кафедри професор В. Чужиков та заступник завідувача кафедри доцент О. Федірко взяли участь у конференції Жана Моне "EU Eastern Partnership - from Capacities to Excellence" (Східне Партнерство ЄС - від компетенцій до досконалості), яка проходила в університеті Латвії в м. Рига 11-13 червня 2014 року.

Конференція була проведена на високому представницькому рівні, зібравши представників 17 країн світу. Серед почесних гостей в університеті Латвії вітали представника ЄС в Латвії, представника Латвії в НАТО, керівника Директорату Комісії ЄС з наукових досліджень, представників посольств балтійських країн.

Доповіді учасників концентрувалися навколо кількох провідних напрямків, а саме: регіональна інноваційна політика; чинники та проблеми успіху інноваційної діяльності у країнах Східного Партнерства; правові аспекти економічної співпраці в межах Східного Партнерства; механізми стимулювання зайнятості та регулювання міжнародної міграції в ЄС.

Виступ Віктора Івановича Чужикова на тему "Методологія пострадянського регіоналізму: український кейс" викликав значну зацікавленність присутніх. Доцент О.Федірко сфокусувався у своїй доповіді на феномені інноваційних хвиль, притаманних для регіонального інноваційного розвитку в Україні.

Загалом конференція стала унікальним прикладом кроскультурного спілкування та ефективної ділової комунікації, оскільки представники держав Східного Партнерства доволі чітко окреслили специфіку національних та локальних моделей інноваційного розвитку, сконцентрувавшись на їх основних досягненнях та проблемних аспектах, водночас представники держав-членів ЄС сфокусувались на існуючих та перспективних проектах стимулювання інновацій, зорієнтованих саме на країни Східного Партнерства.