Чому "Європейська інтеграція"? (аргументна мотивація вступника)01 Липня 2013р.

Сучасний світ є великим і багато у чому суперечливим, що підштовхує різні народи до співпраці, яка посилює синергетичний ефект їх об’єднання  з численними позитивними проявами на економічному, соціальному і ментальному рівнях. Відстоювання своїх інтересів (національних, регіональних та особистих) є ознакою високої компетенції випускника магістерської програми «Європейська інтеграція», котрій виповнилося вісім років і вже три роки вона існує в межах кафедри з такою ж назвою.

Чому європейська інтеграція? Спробуємо стисло пояснити це.

По-перше, ми сповідуємо європейські принципи навчання, адже всі професори, доценти й асистенти пройшли тривалу практику в університетах Європи і США, а також в численних  європейських структурах, маємо досвід викладання в університетах ЄС. Висновок: рік навчання на нашій  програмі не відрізнятиметься від навчання за кордоном.

По-друге, кафедра має чотири міжнародні гранти (три – від Фонду Жана Моне (Європейська Комісія) та один від Російського гуманітарного фонду (Російська Федерація)), що вважається рекордом КНЕУ. Серед п’яти отриманих грантів фонду Жана Моне в Україні у 2012 році – два належить кафедрі, що складає майже 50 % всього фінансування по цій лінії. Висновок: кожен випускник програми отримає один сертифікат ЄС, а найбільш розумні та організовані  – два.

По-третє, ми активно розвиваємо міжнародні зв’язки з різними університетами і економічними школами. Висновок: ті, хто навчатимуться в університетах-партнерах отримають автоматичне перезарахування здобутих за кордоном оцінок. Четверо студентів отримають можливість навчатися в Ліонській школі бізнесу (Франція, англомовна програма).

По-четверте, кафедра є учасником трьох глобальних  дослідницьких мереж: Regional Studies Association (Великобританія), Фонду Жана Моне (ЄС) та Центру європейських досліджень Колумбійського університету (США). Висновок: кожна з фундацій надає численні гранти магістрантам і аспірантам на участь в конференціях, навчання, стажування. Може спробуємо разом?

По-п’яте, всі ми є відкритими для контактів людьми. Не сповідуємо політичні цілі, сприяємо розвитку європейського бізнесу (до кінця року має вийти спільний з французькими економістами підручник) та розуміння між народами. Наші партнери і друзі знаходяться в різних країнах, що розташовані як на Схід від України, так і на Захід, від Нової Зеландії – до Аляски. Висновок: це програма для молодих, амбітних та креативних людей, які прагнуть зробити справжній прорив на п’ятому курсі.

По-шосте, наші випускники працюють в МЗС України, Міністерстві економічного розвитку України, в Представництвах за кордоном, Представництві ЄС в Україні, в європейських ТНК, в спільних підприємствах  банках. Висновок: мабуть настав час робити й свою кар’єру!

По-сьоме, ми доступні в електронному режимі і завжди раді відповісти на Ваші питання.

chuzhikov.viktor@mail.ru (В.І. Чужиков)

euroint@ukr.net  (О.А. Федірко)