Факультет мiжнародної економiки i менеджменту

21-а Міжнародна конференція з Європеєзнавства (США)08 Квітня 2014р.

   Вступ ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана» в глобальну дослідницьку мережу – Академічний Консорціум Ради Європейських Досліджень Колумбійського університету (США) дозволив університету вийти на якісно новий рівень досліджень та представити власну наукову школу на щорічній глобальній конференції з Європеєзнавства.  

   14-16 березня 2014 року у м. Вашингтон (О.К., США) успішно пройшла 21-а Міжнародна конференція з Європеєзнавства, яка була організована Радою Європейських Досліджень Колумбійського університету (США). У конференції присвяченій проблемам відновлення Європи, взяли участь понад 800 науковців з усього світу. Кафедру європейської інтеграції ДВНЗ «Київський національний економічний університет ім. В. Гетьмана» представляла к.е.н., доцент Вінська О.Й., яка виступила з доповіддю на тему «Відновлення аграрного потенціалу України: внесок у глобальну продовольчу безпеку».

     Конференція носила міждисциплінарний та поліструктурний характер. На майже 200 секціях були представлені доповіді з різних галузей знань, а саме: економіки, політології, соціології, культурології, міжнародних відносин, географії, історії, гендерних досліджень, релігії, юриспруденції тощо.

    Найбільший інтерес учасників викликали проблеми кризи єврозони, які були висвітлені на двох міні-сімпозіумах. Кетлін Р. МакНамара з Джоржтаунського університету у своїй доповіді піддала різкій критиці теорію  оптимальних валютних зон Р. Манделла та запропонувала власну теорію, так званої, вбудованої валютної зони, що викликало жваву дискусію серед учасників сесії. Крім того, багато виступів були присвячені зростанню нерівності в ЄС, проблемі безробіття в Південній Європі та неефективності політик жорсткої економії.

    Доц. Вінська О. представила своє дослідження на секції «Сільське господарство в Європі», а також обмінялася думками щодо сучасних тенденцій розвитку та майбутньої трансформації європейської аграрної сфери  з іншими доповідачами - представниками провідних навчальних закладів: Хелен Дукрос з університету Північної Кароліни, Крісті Спекмен з Нью-Йоркського університету, Роменом Бланканко з інституту політичних досліджень Бордо та професором Меліссою Кардвел з університету Каліфорнії.

     Високий рівень проведення конференції та участь у ній науковців провідних університетів світу надихає на подальше плідне співробітництво з Академічним Консорціумом Ради Європейських Досліджень Колумбійського університету (США).