Публікація нової колективної монографії09 Лютого 2016р.

Транснаціоналізація і конкурентний розвиток національних економік : теорія і практика країн, що розвиваються.Вид 2-ге.[Електронний ресурс]: монографія / Л. В. Руденко-Сударєва, О. М. Мозговий, В. В. Токар та ін. ; за наук. ред. д.е.н., проф. Л. В. Руденко-Сударєвої. — К. : КНЕУ, 2015. — 270 с.

ISBN 978-966-926-027-7

Науковим редактором виступила Руденко-Сударєва Л.В., доктор економічних наук, професор.

Монографія входить до циклу наукових робіт «Філософія глобального бізнесу». У ній за результатами багаторічної наукової праці наукового колективу Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Інституту управління і права національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого (м. Київ), Чернівецького торгівельно-економічного інституту Київського національного торгівельно-економічного університету представлено комплексне дослідження сутності, особливостей діяльності ТНК та обґрунтування теоретико- методологічних засад механізму їх впливу на економічне зростання країн, що розвиваються, а також на конкурентоспроможність економіки і економічну безпеку України. Монографія представляє інтерес для органів державного управління, дослідників, викладачів,студентів, практиків національного і міжнародного бізнесу.

Метою підготовки монографії стало комплексне дослідження сутності, особливостей діяльності ТНК та обґрунтування теоретико-методологічних засад механізму їх впливу  на економічне зростання країн, що розвиваються, а також  на конкурентоспроможність економіки України.

Досягненням авторів стало, по-перше, обґрунтування теоретико-методологічних засад механізму впливу ТНК на економічне зростання країн, які розвиваються, зокрема в частині розроблення теоретико-прикладних рекомендацій для транснаціоналізації українських бізнес-груп на основі адаптації ефективного міжнародного досвіду; по-друге, розроблення механізмів практичного вирішення завдань, пов’язаних з процесами транснаціоналізації як фактора підвищення конкурентоспроможності національної економіки, а також виявлення пріоритетних напрямків розвитку іноземних та вітчизняних ТНК в  економіці Українизадля підвищення її конкурентоспроможності. У монографії міститься низка теоретичних положень і практичних рекомендацій, які сформульовані з урахуванням сучасних тенденцій та кращої практики цілеспрямованої транснаціоналізації країн, що розвиваються.

Автори висловлюють глибоку щиру вдячність колегам, завдяки активному творчому партнерству з якими уможливлені пошук і перевірка нових ідей і гіпотез, особливо д.е.н., професору Д.Г. Лук’яненку, д.е.н., професору А.М. Поручнику, д.е.н., професору Панченку Є.Г.,  д.е.н., професору Т.М.Мельник, д.е.н., професору Т.В. Блудовій.