Європейський тренінг в КНЕУ23 Травня 2012р.

Успішно триває реалізація гранту №199755-LLP-1-2011-1-UA-AJM-MO Європейської Комісії за програмою Жана Моне, що знаходиться під оперативним управлінням Виконавчої Агенції ЄС з питань освіти, аудіовізуальних засобів та культури, наслідком угоди з якою стало проведення тренінгу «Адвокація європейської інтеграції».

9 – 13 квітня 2012 року було реалізовано другий п’ятиденний тренінг у м. Київ на базі ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана». Серед слухачів тренінгу, відповідно до умов гранту, домінують викладачі та студенти з непрофільною освітою (представники інженерно-технічних спеціальностей, експерти у галузі медицини, юриспруденції, політології, журналістики та ін), що забезпечує міжгалузевий та міждисциплінарний ефект дифузії знань про європейську інтеграцію.

Позитивним результатом другого етапу реалізації тренінгу став вісьмидесятивідсотковий приріст знань слухачів, виявлений шляхом співставлення результатів початкового та підсумкового тестування, що свідчить про ефективність обраних дидактичних засобів  тренінгу.

Атмосфера тренінгу характеризувалася, передусім, непідробним інтересом учасників  до проблем, що розглядалися під час занять; усвідомленням національних інтересів України у процесі конвергенції з ЄС; критичним осмисленням переваг і недоліків європейської інтеграційної політики.

Важливим досягненням цього етапу стало також поглиблення партнерських відносин між тренерами та слухачами проекту, що обумовило позитивний синергетичний ефект спільного (кооперативного) навчання у процесі реалізації мети і завдань тренінгу.

Наступний етап реалізації гранту ЄС заплановано на жовтень 2012 року у м. Дніпропетровську.

Інституалізація ЄС у викладенні професора В.І. Чужикова

Рольова ділова гра "Розподіл аграрних квот в ЄС"

Хто і як витрачає кошти в ЄС (доцент О.А. Федірко)

Кризовий / посткризовий бюджет ЄС (версія доцента В.В. Токара)