Реалізовано науково-дослідну роботу «Стратегія формування міжнародної конкурентоспроможності регіонів України»22 Березня 2011р.

В січні 2011р. авторським колективом кафедри міжнародної економіки під керівництвом д.е.н., професора Поручника А.М. успішно завершено науково-дослідну роботу «Стратегія формування міжнародної конкурентоспроможності регіонів України».

У роботі досліджено методологічні засади міжнародної конкурентоспроможності національних регіонів в умовах загострення глобальної конкурентної боротьби; визначено систему факторів та ступінь їх впливу на рівень конкурентних позицій регіонів; проаналізовано новітні методики оцінки регіональної конкурентоспроможності; систематизовано основні детермінанти економічного розвитку регіонів, досліджено механізм формування їх інноваційних конкурентних переваг та проведено оцінку економічного потенціалу регіонів України, здійснено бенчмаркінг їх конкурентоспроможності та визначено стратегічні напрями підвищення міжнародного конкурентного статусу в умовах глобалізації.

Практичні результати та висновки дослідження пройшли апробацію та використовуються у поточній роботі Північного реґіонального центру інноваційного розвитку Державного агентства України з інвестицій та інновацій, Державного агентства України з управління національними проектами, Ради конкурентоспроможності України, а також у навчальному процесі в Центрі магістерської підготовки та на факультеті міжнародної економіки та менеджменту в ДВНЗ КНЕУ імені Вадима Гетьмана.

Основними науковими результатами виконання науково-дослідної роботи є підготовка 2 монографій, 2 навчальних посібників, 7 статей у наукових фахових виданнях та 8 інших публікацій.