Факультет мiжнародної економiки i менеджменту

Навчально-методична робота кафедри

Методична робота колективу кафедри спрямована на підвищення наукового та навчально-методичного рівня викладання наук (дисциплін) бакалаврського та магістерського циклів з використанням інноваційно-педагогічних технологій.

Викладачі кафедри використовують новітні навчальні технології для проведення лекцій, семінарських занять і тренінгів з максимальною орієнтацією на активізацію самостійної роботи студентів. Цьому сприяє їх безпосередньо міжнародний як академічний, так і практичний досвід. Так, завідувач кафедри Д.Г.Лук’яненко свого часу навчався і стажувався в університетах Канади, США, Німеччини, Китаю, є експертом Європейської Комісії ООН; професор Є.Г.Панченко – в університетах США, Китаю, Єгипту, Південної Кореї; д.е.н., професор В.А.Білошапка та д.е.н., професор Т.В.Кальченко – в університетах Канади та Великобританії; к.е.н. О.Д.Лук'яненко та В.В.Олійник – в університетах Європейського Союзу, вони є сертифікованими лекторами ЄС.

 

Викладачами кафедри проводилась активна робота з вдосконалення методів і форм навчання із залученням інноваційно-навчальних технологій.

Широко використовуються активні форми та методи активізації навчального процесу з метою підвищення зацікавленості студентів в отриманні професійних знань та умінь, а також розвитку навичок наукового мислення.

Основними формами такої роботи було впровадження в навчальний процес проблемних ситуацій, ділових ігор, кейс-методів та проведення тренінгів, а саме:

·        проведення інтерактивних лекцій, під час яких застосовується рольові ігри, проблемні ситуації, міні-кейси, командні ігри;

·        виконання творчих завдань за окремими темами дисципліни;

·        підготовка презентацій з проблемних ситуацій та ділових ігор;

·        підготовка та проведення за участю викладачів кафедри міжпредметного тренінгу «Технології крос-культурного менеджменту: адаптація до умов реального середовища» з дисципліни «Міжнародний менеджмент» для студентів спеціальності 8503, магістерська програма «Управління міжнародним бізнесом»;

·        підготовка та проведення тренінгу за участю викладачів кафедри «Європейські бізнес-практики корпоративної соціальної відповідальності»(міжнародний грант програми Erasmus+: Jean Monnet Programme (N 553110-EPP-1-2014-1-A-EPPJMO-MODULE)

 

На сьогодні діяльність кафедри спрямована на реалізацію наступних пріоритетних завдань:

забезпечення викладання дисциплін кафедри на магістерських програмах «Управління міжнародним бізнесом», «Міжнародна торгівля», «Міжнародний інвестиційний менеджмент», «Управління міжнародною конкурентоспроможністю», «Міжнародний облік і аудит», «Європейська інтеграція» на факультеті МЕіМ;

  • реалізація комплексу дослідницьких проектів в межах загальноуніверситетських науково-дослідних програм;
  • впровадження сучасних методик і технологій навчального процесу;
  • сприяння науково-дослідної роботи студентів;
  • розробка та видання сучасної науково-методичної літератури.

 

Всі дисципліни, що викладаються на кафедрі, повною мірою забезпечені навчально-методичною літературою, яка знаходиться в університетській бібліотеці. Для покращення навчально-методичного забезпечення дисциплін викладачами кафедри було підготовлено такі підручники та навчально-методичні посібники:

 

1.            Лук'яненко Д.Г. Міжнародна економіка: підручник / Д.Г.Лук'яненко, А.М.Поручник  – К.: КНЕУ, 2014. – 762 с.

2.            Петрашко Л.П., Ткаленко С.І. Європейський проектний менеджмент: посібник. – К.: КНЕУ, 2014.

3.            Гальперіна Л.П. та ін. Практикум: міжнародна економічна діяльність України: практикум / Л.П.Гальперіна, А.В.Жеваго, В.В.Олійник, О.В.Мартинюк, Н.М.Рябець, І.В.Тимків, О.В.Фурсова. – К.: КНЕУ, 2014. (електронне видання).

4.            Гальперіна Л.П. Виробнича практика: тренінг / Ю.М.Лозовик, Л.П.Гальперіна. – К.: КНЕУ, 2014. – 144 с.

5.            Транснаціональні корпорації: підручник / Лук'яненко Д.Г., Макогон Ю.В., Орєхова Т.В., Фролова Т.О. та ін. – Д.: «Современная печать», 2013. – 633 с.

6.            Петрашко Л.П. Валютні операції: посібник. – 2-ге вид., переробл. і доповн. – К.: Знання, 2012. – 271 с.

7.      Панченко Є.Г., Петрашко Л.П. Технології крос – культурного менеджменту: адаптація до умов реального середовища. Міжпредметний тренінг магістерської програми "Управління міжнародним бізнесом”,  Навчальний посібник з грифом МОН України. – К.: КНЕУ, 2010. – 191 с.

8.      Кальченко Т.В. Глобальна економіка: навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2009. – 364 c.

9.      Петрашко Л.П. Європейський проектний менеджмент: Діловий тренінг: Навчальний посібник. – К.: КНЕУ, 2009.

10.Білошапка В.А. Управлінська результативність в міжнародному бізнесі: Навч. посібник. – К.: КНЕУ, 2008. – 216 с.

11.Лук’яненко Д.Г. Економічна інтеграція і глобальні проблеми сучасності: Навч.посібник. – К.: КНЕУ, 2005. – 204 с.

Остання редакція: 18.12.15