Грант Фонду Жана Моне19 Грудня 2011р.

В умовах загострення протистояння між провідними університетами світу надзвичайно важливе значення має отримання ними міжнародних грантів, адже, як відомо, майже кожний з них, на думку розробників багатьох освітніх рейтингів, яскраво свідчить про конкурентоспроможність вищого навчального закладу та доволі інформативно відбиває цінність та затребуваність того освітнього та наукового продукту, що створюється в його межах. Не виключенням при цьому можуть вважатися численні гранти Європейського Союзу, який всіляко підтримує ті університети, а точніше наукові колективи в них, які є спроможними запропонувати нові, оригінальні ідеї пов’язані з його діяльністю. З огляду на це пропозиція щодо співробітництва між інституціями ЄС та університетами не обмежується приналежністю останніх до держав-учасниць. Саме таку політику проводить Фонд Жана Моне (JeanMonnet), який діє при Виконавчій Агенції з Освіти, аудіовізуальної та культурної сферах. 8 липня 2011 року він повідомив ректора ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» про те, що підтримав запит на грант з боку нашого університету «EuropeanIntegrationAdvocacyTraining» (реєстраційний номер 199755-LLP-1-2011-1-UA-AJM-MO). Повідомляється також, що усього було підтримано 160 проектів з 39 країн світу з-поміж 617 аплікантів, які подали відповідні заявки на фінансування. Серед держав, що не є членами ЄС найбільше всього грантів було спрямовано на ВНЗ Канади, Хорватії, Мексики, Нової Зеландії, Російської Федерації, Туреччини, ПАР, США, України  в основному у сфері правознавства та політології, економічний – лише один і його отримав наш університет.

Базовим підрозділом для реалізації проекту слугуватиме кафедра європейської інтеграції факультету міжнародної економіки і менеджменту із залученням молодих і перспективних фахівців з кафедр міжнародного менеджменту та міжнародних фінансів. Керівник проекту – проф. В.І. Чужиков. Проект «Адвокація європейської інтеграції» спрямовано на подолання стереотипів і відверто неправдивих відомостей про ЄС серед широких верств населення, особливо в регіонах нашої держави. Базуючись на внутрішніх переконаннях команди тренерів проекту та у відповідності до пріоритетів фонду Жана Моне, у процесі реалізації запланованих заходів будуть подолані старі недоліки системи освіти в Україні, зокрема: застосування застарілих радянських методик викладання матеріалів (у відповідності до сучасних стандартів лекція триватиме не більше 35-40 хвилин з подальшим використанням інтерактивних методів навчання, у тому числі ігрових), концентрація освітніх заходів виключно в столиці країни (проект буде реалізований в трьох містах – м. Києві, Сімферополі та Дніпропетровську); позбавлення можливості доступу до інформації особливих груп і верств населення (проект розрахований перш за все на нефахівців в економічній царині, людей з особливими потребами, національні меншини (Кримські татари)).

Правильність і необхідність цього проекту підтверджується успішним проведенням у його рамках з 10 по 15 жовтня 2011 року п’ятиденного тренінгу в м. Сімферополь на базі Кримської філії ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» серед викладачів та студентів з непрофільною освітою. Особливо необхідно підкреслити той факт, що тренінг проводився виключно українською мовою, що не викликало жодного спротиву з боку слухачів. Позитивна реакція місцевого населення підтверджується схвальними відгуками та великою кількістю запитань, які надійшли на адресу керівника та учасників проекту на Кримське телебачення, яке присвятило цикл передач тренінгу «Адвокація європейської інтеграції».

Учасники тренінгу Адвокація європейської інтеграції

Модуль тренінгу Фіскальна система ЄС