Глобальна конференція в Брюсселі19 Грудня 2016р.

Складна ситуація в сучасному Європейському Союзі викликає чимало  доволі жвавих дискусій як серед науковців, що працюють в сфері європейської інтеграції так і серед керівників структурних підрозділів органів ЄС. Тож невипадково, що Європейська Комісія вирішила скористатися своєю давньою традицією мозкового штурму з-поміж провідних дослідників під час проведення глобальної конференції із доволі несподіваною назвою «Глобальне управління в часи глобальних змін», що відбулася 17-18 жовтня 2016 р. в м. Брюссель (Бельгія). На ній були присутні близько 250 професорів програм Моне, а також окремих координаторів модулів з 59 країн світу. Україну представляли 7 учасників, троє з яких були професорами програм Моне (від КНЕУ – професор В.І.Чужиков). Зрозуміло, що турбулентний розвиток сучасного ЄС був у центрі уваги конференції, серед основних проблем що розглядалися були: вихід Великобританії із ЄС, війна в Сирії та неконтрольована міграція в Європу, гібридна війна в Україні (офіційно в порядку денному конференції цей пункт не зазначався, натомість у всіх панельних доповідях він був наявним). Доволі великим був інтерес до України в процесі неформального спілкування.

Важливими напрямками підтримки наукових досліджень, як це випливало з виступу окремих очільників ЄС, залишаються міжнародні та міждисциплінарні проекти, подальше розширення мережі центрів досконалості та формування глобальних дослідницьких мереж. Переговори, які провів проф. В.І. Чужиков  дозволять університету увійти до найсучасніших форм міжнародної академічної інтернаціоналізації, а також збільшити кількість грантів, які отримує КНЕУ.